Antalya Solucan Yetiştiriciliği ve Solucan Gübresi Üretimi Kursu

Antalya Solucan Yetiştiriciliği ve Solucan Gübresi Üretimi Kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASMEK Kurs Merkezlerinden Varsak ASMEK’teki “Kültür Solucanı Yetiştiriciliği Ve Vermikompost (Solucan Dışkısı) Üretimi Eğitimi” kursumuz sayesinde öğrencilerimiz;Kültür solucanı yetiştirmek için gereken bilgi, beceri ve donanımı kazanırlar, solucan çiftliği işletmelerinde bulunan makine ve ekipmanları kullanmasını , kültür solucanının besin maddelerini tanıması ve kullanmasını  öğrenirler, ürün güvenliği ve kritik kontrol noktalarını tanırlar, vermikompost ve gübreleri öğrenerek, bitkilerin besin ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olurlar.

 

asmek solucan-gubre.net_

Günümüzde kimyasal gübreler, toprağın verimliliğini öldürdüğü gibi ekilen ürünlerin hasat zamanında istenen değerlere sahip olmasını da engellemektedir. Bu nedenle ülkemizde de son zamanlarda etkili bir şekilde kendini gösteren solucan yetiştiriciliği alanı, hızlı bir şekilde yayılmaya devam etmiştir.

Toprağın verimli olması, insan hayatının olumlu veya olumsuz yönde etkilenmesini belirler ve  insanların hayatta kalabilmesi için sağlıklı besinlerle beslenmesi gerekmektedir.  Kimyasal ürünlerin hayatımıza girmesinden sonra kanser vakalarının çoğaldığı, ölümlerin arttığı artık kabul edilen bir gerçektir. ASMEK Kurs Merkezimizde de açılan kursumuzla , hem Antalyalılara yeni bir meslek kapısı açmak hemde sağlıklı yaşamanın önemini vurgulamak amacıyla kursumuz hizmet vermeye başlamış ve kursiyerlerimiz mesleki yeterlilik kazandıkları takdirde ;Üretimlerde kullanılmak üzere solucan yetiştiriciliği yaparak   aslında bu ölümlerin engellenmesinde büyük rol oynayacaktır. ASMEK te öğreniyoruz…

Bir Cevap Yazın