Hakkımızda

Hakkımızda

Solucan Gübresi Rehberi olarak bizler, Türkiye’de son yıllarda adını sıkça duyduğumuz solucan gübresi(vermicompost) adıyla bilinen, organik tarımının öncelikli hammaddesi olan organik gübrenin üretiminin, kullanımının, insana, bitkiye ve çevreye faydalarının tanıtılmasına önem veren, solucan sevenlerden oluşan bir grup doğa dostuyuz.

Atalarımızdan bize miras olarak kalan topraklarımızı en verimli şekilde değerlendirmek, organik tarım vasıtasıyla sağlıklı bir geleceğe taşımak, sürdürülebilir tarım ile birlikte insanımızın sürekli ve daha sağlıklı ve kaliteli ürünler tüketmesi için önemli bir etken olan solucan gübresini tanıtırken doğru bilgiyi paylaşma konusunda özenle çalışıyoruz.

Bilginin paylaşarak çoğaldığının bilincinde, Türkiye’de solucan gübresinin iyi anlaşılması, doğru anlatılması ve yaygın bir şekilde kullanılması adına gerek solucan-gubre.net üzerinden gerekse sosyal medya hesaplarımız üzerinden, doğru bilgiyi paylaşarak çoğaltmak, solucan gübresi ile ilgili üretilen dağınık vaziyetteki bilgileri tek bir kaynak üzerinden hızlı ve erişilebilir kılmak adına bir görev üstleniyoruz.

Solucan Gübresi Rehberi olarak solucan gübresini sadece para kazanma fırsatı olarak görmüyor maddi kaygıların ötesinde bir sorumluluk bilinciyle ülkemize ve insanımıza değer katan bu ürününün insanımız ile tanışmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Solucan gübresinin tanıtılması adına katkıda bulunmak isteyen, tanımak isteyen, ülkemiz ve insanımız için çok değerli olan bu bilgiyi paylaşmak isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızdaki formu kullanabilirsiniz.

Doğal ve Sağlıklı günler dileğiyle…